Fotowoltaika dla spółdzielni mieszkaniowych – województwo śląskie

fotowoltaika dla wspólnot mieszkaniowych - śląskiePodwyżki cen energii elektrycznej dotykają nie tylko przedsiębiorców, konsumentów prywatnych ale również wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Koszty utrzymania części wspólnych budynków obejmują między innymi koszty ich oświetlenia, co w kontekście rosnących cen prądu oznacza nieustannie zwiększające się kwoty wydawane na ten cel. Montaż paneli fotowoltaicznych w obrębie budynków spółdzielni daje możliwość obniżenia wysokości rachunków za energię elektryczną zużywaną w częściach wspólnych spólnoty mieszkalnej.

Sposobem, na czerpanie korzyści z fotowoltaiki dla spółdzielni mieszkaniowych lub wspólnot mieszkaniowych jest uzyskanie statusu spółdzielni energetycznej, czyli podmiotu, który wytwarza energię elektryczną, którą pożytkuje wyłącznie na potrzeby spółdzielni.

Energia elektryczna produkowana w ten sposób może jednak być wykorzystana jedynie do zaspokajania zapotrzebowania energetycznego części wspólnych, czyli:

– oświetlenia klatek schodowych, terenu wokół budynków, przejść lub garaży,
– pracy wind, bram, wentylacji, klimatyzacji,
– ogrzewania budynku.

Prywatne rachunki za prąd każdy mieszkaniec reguluje sam. I choć energia z fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych nie może być rozdzielana bezpośrednio między mieszkańców, w znacznym stopniu przyczynia się do obniżania opłat związanych z czynszem.

Jeśli lokatorzy wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej chcą obniżyć indywidualne rachunki za prąd, instalując we własnym zakresie w panele fotowoltaiczne np. na balkonie lub
na dachu, mogą to zrobić. Jednakże wymaga to uzyskania zgody spółdzielni.

Fotowoltaika dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

W przypadku spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot aktualnie obowiązujące regulacje prawne umożliwiają wykorzystywanie dachów należących do nich nieruchomości w celu montażu instalacji fotowoltaicznych.

Montaż odpowiednio dobranej instalacji fotowoltaicznej w spółdzielni to przede wszystkim praktycznie bezawaryjny, bezobsługowy, nowoczesny system, który pozwoli obniżyć koszty energii elektrycznej.

Nasza oferta oprócz paneli fotowoltaicznych, oferuje wybór wszystkich niezbędnych komponentów sprawnie działającego systemu. Znajdziesz u nas inwertery oraz optymizery, dzięki którym jeszcze bardziej zwiększysz wydajność swojej instalacji.

Redukcja kosztów wynikająca z zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych, to długofalowa inwestycja, dzięki której spółdzielnia nie tylko poprawi swą płynność finansową, ale również stanie się bardziej ekologiczna i zwiększy wartość swoich budynków.